Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Unikátní robot Thespian už je doma v iQLANDII

iQLANDIA
Zdroj: oficiální zdroj

Stěhování mluvícího robota Thespiana předznamenává zahájení provozu supermoderního science centra iQLANDIA Liberec, které se rychle blíží. Thespian už se zabydluje, postupně si zvyká na nový prostor a těší se na návštěvníky.

„Ahoj, já jsem Thespian, jak se máš?“ uvítá vás 175 centimetrů vysoký a 33 kilogramů vážící humanoidní robot. Kromě češtiny si dokáže povídat v polštině, němčině a angličtině. „V Česku jde o unikát, nikde jinde než v iQLANDII ho potkat nemůžete. Přišel nás na dva miliony korun a je tak naším nejdražším exponátem,“ říká ředitel iQLANDIE Pavel Coufal.


 

 

Thespian používá gesta i mimiku, zaleží na vás, co bude říkat a jak se bude chovat. Lze jej ovládat a programovat pomocí blízkého dotykového displeje, reaguje i na váš pohyb a gesta. A dokonce se může stát vaším Avatarem. „Věříme, že právě robot se stane jedním z největších lákadel, proč se vydat za vědou a zábavou k nám na sever do Liberce,“ usmívá se Coufal.

 

 


Špičkové planetárium i originální Sexmisie

iQLANDIA láká také na moderní 3D planetárium, které se svou technologií řadí mezi naprostou světovou špičku. A samozřejmě také na expozice s více než čtyřmi stovkami interaktivních exponátů! Chcete si na vlastní kůži zažít zemětřesení, vichřici nebo tanec blesků? Vyzkoušet si, co cítí kosmonaut při letu do vesmíru? Projít se lidským tělem? Pochopit, jak fungují věci kolem nás? iQLANDIA nabízí odpověď na všechny otázky, které vás kdy napadly, a možnost vyzkoušet si věci, o kterých se vám ani nesnilo.
A co teprve taková Sexmisie! Expozice věnovaná otázkám lidského těla a sexuálního života je první svého druhu v Evropě. „Vznikala ve spolupráci se známými českýmy sexuology a dětským psychologem a přístupná bude až od 12 let,“ doplňuje Coufal.


Centrum otevírá na konci března

Science centrum iQLANDIA vyrostlo na severu Čech v Liberci za osmnáct měsíců a celkem stálo zhruba 400 milionů korun. Pro veřejnost se otevře 29. března.

Bližší informace najdete na webových stránkách iqlandia.cz.
 

Komerční článek