Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 3. 2014

V liberecké iQLANDII otevírá supermoderní 3D planetárium

iQLANDIA
Zdroj: oficiální zdroj

Procestujte sluneční soustavu a putujte ještě dál do vzdálených galaxií. To vše v libereckém 3D planetáriu, které patří k naprosté světové špičce. Pro návštěvníky se otevře již v sobotu 29. března!

„Je to opravdu pecka, návštěva planetária bude patřit k hlavním tahákům iQLANDIE,“ říká po jedné ze zkušebních projekcí ředitel science centra iQLANDIA Liberec Pavel Coufal. Nejmodernější technologie ve spojení s 3D projekcí nabízí opravdu podmanivý zážitek, který navíc umocňuje prostorový zvuk.


Sáhněte si na družici

I když sedíte, nebo spíš ležíte na jedné z padesáti polohovatelných sedaček, díky působivému zpracování filmů stále těkáte pohledem po celém zakřiveném plátnu, zakláníte se, hledáte původ zvuků. Chvílemi se nevědomky přikrčíte, to když přímo na vás míří asteroid plující vesmírem. Co chvíli máte chuť si sáhnout například na družici, prolétající těsně nad vámi, či na kosmonauta, který se právě vydal do volného vesmíru.

iQLANDIA
Zdroj: oficiální zdroj


Projekční kupole má průměr devět metrů, když začne projekce, najednou se během zlomku vteřiny ocitnete v hlubokém vesmíru. „Díky své technologii trojdimenzionálního promítání na kulovou plochu se řadí mezi světovou špičku,“ dodává Coufal.


Šedesát intenzivních minut

Projekce v planetáriu trvají hodinu a je to šedesát minut intenzivního zážitku. Těšit se můžete na patnáctiminutové sezónní projekce zaměřené na souhvězdí a objekty typické pro dané roční období. Když přijedete do iQLANDIE Liberec na jaře, souhvězdí Velký vůz uvidíte přesně tam, kde je i ve skutečnosti. Dále vás čekají čtyřicetiminutové 2D i 3D filmy o dobývání vesmíru nebo o vývoji života na Zemi. Více informací o planetáriu a projekcích najdete na webu www.iQlandia.cz.
 

Komerční článek