Na Vinohradech končí i Maciuchová. Může za to Töpfer?

Zemětřesení na Vinohradech kvůli Tomáši Töpferovi nahrává všemožným spekulacích. V médiích se objevilo tvrzení, že Töpfer vyštval i oblíbenou herečku Hanu Maciuchovou. Jak je to ale doopravdy?

Herec a senátor Tomáš Töpfer, který v současné době řídí pražské divadlo na Fidlovačce, má být od září letošního roku novým ředitelem Divadla na Vinohradech. S tím však nesouhlasí řada herců. A zejména se jim nelíbí, že v divadle začal úřadovat už teď.
 

Po 25 letech v angažmá se proto rozhodl odejít Ladislav Frej, který na adresu Tomáše Topfera prohlásil, že může dělat co chce, ale stejně mu z bot čouhá sláma. Současný umělecký šéf Martin Stropnický potom hodlá podat výpověď k 1. dubnu.

 

PSALI JSME:

Herci se bouří proti Töpferovi! Z Vinohrad odchází Frej i Stropnický
 

V médiích se objevila i informace, že Tomáš Töpfer vyštval z divadla také hereckou legendu a hvězdu seriálu Ulice Hanu Maciuchovou. Herečka však tuto spekulaci vyvrátila jako absolutní nesmysl.

 

Na nejnovější díl oblíbeného seriálu Ulice se s předstihem můžete podívat ZDE

 

"Z Divadla na Vinohradech jsem odešla loni na konci sezóny. Už rok nejsem v angažmá, pouze dohrávám nazkoušené věci. V době, kdy jsem z divadla odcházela, byl uměleckým šéfem Martin Stropnický a odešla jsem po 40 letech bez jakýchkoli konfrontací či nepříjemností, prostě proto, že jsem chtěla,“ sdělila serveru tn.cz překvapená herečka.
 

Skutečnost je tedy taková, že Tomáš Töpfer nemá s odchodem Hany Maciuchové, které se mediální tanečky kolem divadla velmi dotýkají, vůbec nic společného. Její ukončení angažmá v Divadle na Vinohradech, ve kterém působila od roku 1971, bylo čistě osobním rozhodnutím, které neprovázely žádné kontroverze.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz