to musíte vidět A co Jan Tleskač?

LÉTAJÍCÍ KOLO V PRAZE! Vzneslo se v hale v Letňanech! VIDEO

V pražských Letňanech se dnes konala nevídaná událost. Konstruktéři létajícího kola svůj výstroj poprvé předvedli veřejnosti. Úspěšně.

Podařilo se. Létající kolo se v pražských Letňanech vzneslo do vzduchu. Pokoušel se o to legendární Jan Tleskač v Rychlých šípech Jaroslava Foglara. Podařilo se to ale až skupině konstruktérů v rámci projektu Flying bike. Konstruktéři dnes svůj výtvor představili na tiskové konferenci a následně připravili ukázku.

 

A musíme říct, že se jim opravdu povedla. Přibližně půl hodiny před polednem s v hale na výstavišti v pražských Letňanech létající kolo opravdu vzneslo. A naše kamera u toho pochopitelně nemohla chybět.

 

 

Podívejte se v galerii na létající kolo:

GALERIE: Létající kolo

1
/
7
Zdroj: Oficiální zdroj
virtuální prototyp létajícího kola F-Bike - 1

 

F-bike, jak se létajícímu kolu říká, má být kombinací běžného bicyklu a létajícího aparátu, přesněji a moderně řečeno multicopteru. Jezdec se po zemi bude pohybovat jako na normálním kole za pomoci šlapátek a řetězu, ale v rámu budou zabudovány elektromotory a akumulátory pro pohon rotorů. Jezdec si tak bude moci během své vyjížďky "odskočit“ i do vzduchu.

tn.cz / hru