Pokrok nezastavíš

PRŮZKUM: Starým televizím v českých domácnostech zvoní hrana

Dítě u televize
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Klasickým televizím, které připomínají velké nevzhledné bedny, pomalu ale jistě zvoní v českých domácnostech hrana. Nahrazují je televize moderní, s mnohem více funkcemi a lepším obrazem.

Že Češi nahrazují staré televize se skleněnými obrazovkami novějšími modely, jasně ukazuje průzkum společnosti UPC. Firma nabízející kabelové vysílání oslovila 1200 domácností. Ukázalo se, že šest z deseti domácností už má HD televizor.


Průzkum také odhalil, že bezmála polovina (49 %) českých rodin už sleduje televizní vysílání na moderním LCD přijímači, tři domácnosti z deseti mají televizi s LED obrazovkou a 13 % oslovených dokonce luxusní plazmu.Klasické "bedny" už jsou jen ve 22 procentech domácností. Průzkum také ukázal, že spoustě Čechů nestačí mít doma jen jednu televizi. I když je domácností s jedinou televizí pořád většina (56 %), víc než třetina domů a bytů skrývá televize dvě (35 % respondentů). A dvě domácnosti ze sta se mohou přátelům a známým chlubit hned čtyřmi nebo dokonce více obrazovkami.


Průzkum ovšem také odhalil, že českým divákům už nemusí vždy stačit nabídka televizních stanic. Šedesát procent respondentů totiž minimálně jednou týdně sleduje seriály, filmy a další programy na internetu. Více než jednou týdně se takto chová 42 procent lidí. Přesto za světem výrazně zaostáváme a v online prostoru máme co dohánět.Online obsah nejčastěji sledujeme na displeji notebooku (69 %), na monitoru stolního počítače (46 %) a na chytrém telefonu (37 %). Nejvíce na internetu přitom táhnou seriály, jako nejsledovanější žánr je uvádí 28 % internetových diváků.


Nejnovější českou službou pro sledování televizních pořadů on-line je Horizon Go od UPC, která nabízí sledování 63 televizních stanic. Oblíbené seriály, filmy a další pořady můžete sledovat na notebooku, tabletu nebo dokonce na mobilu.

 

Novinku mohou všichni klienti UPC až do konce roku testovat zdarma. Předplatitelé tarifu Klasik si od ledna připlatí 25 Kč měsíčně. V tarifu Komfort bude služba i nadále zdarma.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz