Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2013 07:46
Trochu blázen

Puberťák se zadarmo svezl na kole letadla. Kupodivu přežil

Podvozek letadla
Zdroj: Mediafax

Teenager milující adrenalin má o čem vyprávět. Jen málokdo se svezl na podvozku letícího letadla a přežil, aby o tom mohl vyprávět.

Nigerijský teenager přežil domácí let v délce 35 minut jako černý pasažér na kole letadla nigerijské letecké společnosti Arik Airlines. Chlapec prý z kola seskočil při přistání ve městě Lagos.


Podle aerolinek cestující a posádka zahlédli chlapce běžícího k letadlu v době, kdy pojíždělo po ploše a připravovalo se na odlet z letiště ve městě Benin na jihu země. Upozornili na to piloty a ti poté agenturu pro bezpečnost letecké dopravy. Navzdory možné přítomnosti chlapce se piloti rozhodli pokračovat a letadlo vzlétlo.


Chlapec ve věku 13 nebo 14 let se schoval na kole letadla a seskočil z něj ve chvíli, kdy letadlo přistálo v Lagosu. Poté byl zadržen personálem aerolinek. Podle aerolinek chlapec přežil pravděpodobně díky tomu, že let byl krátký a letadlo nevzlétlo do výšky nad 25 tisíc stop (7620 metrů).


Nigérie má za sebou řadu velkých leteckých neštěstí a bezpečnostních problémů. Loni nigerijské aerolinky dostaly v USA bezpečnostní povolení k letům do země, napsala agentura AP.

tn.cz / ČTK
Reklama