kamery jsou všude

SLEDUJÍ VÁS i v bezpečí vašeho domova! Jak a kdo? To se budete divit!

Rodina u počítače
Zdroj: isifa.com

Víte, kdo vás sleduje? Kdo může narušit soukromí vašeho domova, aniž by jste o tom věděli? V dnešní době vyspělé techniky a webkamer prakticky kdokoliv. Velmi často ale tuto praxi používá americká tajná služba FBI. Dokáže vás sledovat třeba pomocí webkamery na vašem počítači. A vy o tom ani nemusíte vědět.

Americká tajná služba využila tento postup při hledání teroristy Mohammeda Ariana Fera, který pomocí mailových zpráv a telefonátů hrozil bombovými útoky. Američané mu také poslali několik emailů, ty ovšem obsahovaly speciální soubor. Když Fer na přílohu klikl, stáhl si do svého počítače takzvaný "malware", který dokázal FBI zajistit přístup do Ferova počítače a může z něj stahovat prakticky cokoliv. Informoval portál iDnes.cz.

 

Tímto způsobem může FBI (a rozhodně nejen FBI) sledovat prakticky každý počítač na světě, který je připojený k internetu. Mnoho lidí si kvůli tomu přelepuje čočku kamery na počítači neprůhlednou páskou, aby si hlídali své soukromí.

 

 

Webkamery na počítačích sice mívají světelný indikátor, který signalizuje aktivitu kamery. I s tím si však umí sofistikovaný program na sledování ve většině případů poradit. Může se tak klidně stát, že budete doma chodit kolem počítače, jehož kamera je namířena do místnosti, zdánlivě se zdá vypnutá, ale tajné služby mohou v tu chvíli klidně podrobně sledovat každý váš krok.

 

Ideálním řešením je pak samozřejmě co nejlépe zabezpečený počítač, velká opatrnost při stahování programů a produktů od neznámých vydavatelů, ale nejistější je opravdu asi jednoduché přelepení objektivu kamery na vašem počítači.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Skrytá kamera na WC: Nechceš sex? Neee? Tak ti dám přes hubu!

Irglová je těhotná. Podívejte se, jak se svlékala před kamerou

tn.cz / hru