Takhle dopadla

Šokující VIDEO o domácím násilí: Dívka rok zaznamenávala týrání

"Pomozte mi. Nevím, jestli se dožiji zítřka," prosí na závěr videa krásná dívka, která rok zaznamenávala fyzické týrání ze strany svého partnera.

Domácí násilí je po celém světě velmi rozšířený, ale zároveň nejméně kontrolovaný druh násilí. Podle mnoha průzkumů je v naprosté většině, ač fyzické nebo psychické týrání, páchané vůči ženám - manželkám a partnerkám.

 

O nepřijatelnosti a následcích domácího násilí pravidelně informuje řada organizací a snaží se všemožnými prostředky bojovat s tímto v současné době závažným společenským problémem.

 

Dvěma z takových organizací jsou i agentura Saatchi & Saatchi Belgrade a fond B92, které poukazují na domácí násilí v Srbsku, kde v loňském roce zemřelo rukou partnera 29 žen. Kolik jich je v současné době jakoukoli formou týraných, není možné zjistit, oběti totiž ve většině případech své tyrany ze strachu policii nenahlásí.

 

Organizace vytvořily video s názvem Jedna fotka denně během nejhoršího roku mého života. Na snímcích je zachycena zpočátku usměvavá Srbka. Postupem času se jí však v obličeji objevují šrámy, modřiny a tržné rány. Z krásky se v tu chvíli stává oběť domácího násilí.

 

Video, které bylo zveřejněno letos na jaře, se internetovým prostředí šíří jako lavina a vidělo jej přes 5,5 milionů lidí. Možná i obětí domácího násilí, které se díky němu rozhodnou jednat.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Můj kluk se ke mně chová hnusně - co dělat?
Třetina žen zažívá domácí násilí. Bití maminky většinou vidí děti!
VAŠE PŘÍBĚHY: Bála jsem se, že mě můj kluk zabije
VÁŠ PŘÍBĚH: Děsivé peklo s cholerikem! A nekončí!

ana TN.cz