SERIÁL TN.CZ

Nejděsivější fotky světa: Duch zavražděné ženy i mrtvého mechanika z války

Duchové na fotografiích
Zdroj: acidcow.com
Duch jménem "Lady Brown".

Pozor, bude vám běhat mráz po zádech. Podívejte se na velice zajímavé a děsivé fotografie nejslavnějších duchů.

Úvodní snímek ducha se jmenuje "Lady Brown" a je pravděpodobně nejslavnější fotkou svého druhu.  Byl pořízen v roce 1936 v sídle Raynham Hall v anglickém Norfolku. Podle spekulací by vyfocený duch mohl patřit Lady Dorothy Townshendové, která zemřela v roce 1726. Tu manžel podezíral z nevěry, a tak se spekulovalo, že její  pohřeb byl fingovaný a Lord Charlese Townshend svou ženu odvlekl na odlehlé místo a věznil ji, dokud nezemřela. Duch se pak vyskytoval na mnoha místech domu, nejčastěji však na tomto schodišti na fotografii.

Tato fotografie z knihovny opatství Combermere byla pořízena v roce 1891. Je na ní patrná silueta muže sedícího v křesle. Hlava, límec a pravá ruka jsou jasně rozpoznatelné. Má se za to, že je to duch Lorda Combermere, což byl velitel kavalérie a zemřel v roce 1891. Snímek byl pořízen, když probíhal jeho pohřeb. V domě byl v té době pouze fotograf, takže domněnka, že pózoval nějaký služebník, byla vyvrácena.  

Tato fascinující fotografie byla pořízena v roce 1919, ale publikována byla poprvé v roce 1975 Victorem Goddardem, důstojníkem R.A.F. v důchodu. Na skupinovém snímku je jeho jednotka, která sloužila v první světové válce. Za jedním vojákem se objevil obličej jiného muže. Tvář byla identifikována - jednalo se o Freddyho Jacksona, mechanika, který byl nešťastnou náhodou zabit vrtulí letadla o dva dny dříve.

Ralph Hardy, vysloužilý kněz z města White Rock v Britské Kolumbii, pořídil tuto dnes již slavnou fotografii v roce 1966. Chtěl  fotografovat pouze elegantní točité schodiště domu v anglickém městě Greenwich. Po vyvolání fotografie zjistil, že se na ní nachází záhadná postava, která leze po schodech.  Odborníci z negativu usoudili, že se nejedná o podvrh. U schodiště bylo slýcháno také nevysvětlitelné dupání. 

V roce 1959 byla Mabel Chinneryová  navštívit hrob své matky. Vzala si s sebou fotoaparát, aby zvěčnila matčin náhrobek. Poté ještě vyfotila svého muže v autě, který na ni čekal. Ve voze byl sám, přesto to vypadá, že je na snímku ještě někdo jiný a sedí na zadním sedadle. Paní Chinneryová rozpoznala, že se jedná o její matku. Odborníci tvrdí, že se určitě nejednalo o dvojitou expozici. 

 

ČTĚTE TAKÉ:
VÁŠ PŘÍBĚH: V našem domě bydlí duch. Nechce mě tam!
Duch v bytě Kamila Střihavky a další děsivé historky
Vyvolávání duchů: Zábava, nebo nebezpečná hra?
RECENZE: Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pet TN.cz