Máme se bát?

Student vyfotil Wi-Fi záření! Tohle nás obklopuje a možná i škodí!

Muž vyfotil wi-fi záření - 8
Zdroj: Luis Hernan
Muž vyfotil wi-fi záření
Téma:

Záření, které produkují bezdrátové technologie, nás nyní obklopuje doslova na každém kroku. Je to ale opravdu bezpečné, jak tvrdí výrobci?

Student Luis Hernan se bezdrátovými technologiemi, mezi nimiž je Wi-Fi nejpopulárnější, zabývá již delší dobu. Nyní přišel se zajímavým nápadem. Rozhodl se veřejnosti ukázat, jak by wi-fi záření vypadalo, kdyby bylo viditelné pouhým okem.
 

Nejprve vytvořil program, který umí změřit sílu signálu. Poté program nahrál do mobilu a při focení upravil délku expozice. A vznikly opravdu překrásné snímky, které ukazují, jak nás wi-fi záření obklopuje.
 

Už si to ani neuvědomuje, ale s Wi-fi se setkáváme téměř na každém kroku. Máme ho v chytrých mobilech, je v kavárnách a restauracích, ale hlavně i u nás doma, kde ho používáme hlavně pro příjem internetu.


GALERIE: Muž vyfotil wi-fi záření

1
/
8
Zdroj: Luis Hernan
Muž vyfotil wi-fi záření - 1

 

Jenže někteří odborníci varují, že wi-fi záření může být pro nebezpečné. Některé studie dokonce upozornily na to, že může způsobit poškození mozku nebo neplodnost. Více si přečtěte zde.
 

Před časem dokonce udělaly dvě dánské studentky zajímavý pokus. Zasadily do dvou květináčů řeřichu. Oba měly stejné podmínky pro růst. Jeden ale umístili pod wi-fi router, druhý mimo dosah signálu. Řeřicha v dosahu wi-fi po čase uvadla a zahynula, zatímco ostatní rostlinky báječně prospívaly.
 


Jiná studie zase prokázala u dětí, které byly vystaveny wi-fi záření, větší únavu, nevolnosti či hyperaktivitu. Některé evropské státy proto odstranily signál ze škol a veřejných knihoven. Jenže existují i studie, které tvrdí, že wi-fi nemá na lidský organismus vůbec žádný vliv. Těmito průzkumy se často chlubí výrobci elektroniky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bolí tě oči z počítače? Pomůže žloutek a mrkání
Jsme závisláci na mobilu, prohlížíme ho dokonce i během sexu!
Jak zachránit utopený mobil? Chce to rychle jednat

Související témata:
vrl TN.cz