KONEC SVĚTA

TAJEMNÉ PROROCTVÍ z 12. století: 112. papež František přinese světu SOUDNÝ DEN

Papež František ještě jako kardinál
Zdroj: isifa.com
Papež František ještě jako kardinál

Podle starého proroctví svatého Malachiáše přijde se 112. papežem soudný den. A 112. papežem od vyřčení proroctví byl včera zvolen Jogre Bergoglio, který přijal církevní jméno František.

Proroctví svatého Malachiáše poprvé vydal benediktinský historik Ardnold de Wyon. Proroctví obsahuje 112 latinských frází, z nichž každá popisuje konkrétního papaže několika slovy. Jako první je na seznamu uveden Celestýn II., který byl v úřadě od roku 1143 do roku 1144. Poslední je na seznamu uveden Petr Římský. A právě jeho pontifikát má skončit soudným dnem.

 

 

Malachiášovo proroctví zní takto: "Během extrémního pronásledování římské církve bude na stolci sedět "Petrus Romanus“ (Petr Římský), který bude pást své stádce uprostřed mnoha soužení; po jejich skončení bude město na sedmi pahorcích zničeno a obávaný soudce bude soudit svůj lid. Konec.“

 

 

Malachiáš proroctví napsal podle dostupných historických pramenů na základě svého vidění, které měl cestou do Říma, nebo během  kam se šel poklonit papeži Inocencovi II. Malachiáš měl mít vidění kolem roku 1139, kdy ho také zaznamenal. Jeho rukopis byl však nalezen až na konci 16. století. 

 

GALERIE: Kardinálové zvolili nového papeže

1
/
8
Zdroj: ČTK/AP
Konkláve zvolilo ve Vatikánu nového papeže

 

Malachiáš byl irský arcibiskup. Za svého života byl svatořečen papežem. Byl historicky prvním "svatým" z Irska.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hru