Photoshop zvládne vše

Takhle by vypadal Zeman před retuší, tvrdí fotografka

Šikovná fotografka Iva Mažgútová poskytla redakci TN.cz fotografii, jak by asi oficiální portrét budoucího prezidenta Miloše Zemana vypadal před retuší. Podívejte se sami, co všechno dokáže photoshop.

Fotografka vycházela z aktuálních fotografií a videí, které jsou k dispozici na internetu. Není to tedy jenom o jejím dojmu, ale opravdu se jedná o reálné změny, které se na portrétu udály.
 

"Našla jsme si zdroje na internetu, jak reálně Miloš Zeman v tuhle chvíli vypadá. Víceméně doplnila jsem oči z jiné fotky, aby to bylo reálné. Zároveň, ta fotografie, která byla zveřejněná jako oficiální mi připadala trochu přepálená,“ řekla pro TN.cz fotografka Iva Mažgútová. Na fotografii, ze které vycházela se můžete podívat ZDE.
 


Zemanova pleť je na portrétu vyhlazená s jemným odstínem pleti. Nejsou tam také vidět žádné skvrnky a některé vrásky zmizely. "Obecně má zarudnutější pleť, nemá ji samozřejmě tak jemnou a bezpórovitou, takže toto jsem ta dodala z jiných fotek. I ta struktura pleti,“ vysvětluje Mažgútová. 

 

 

Všimněte si také Zemanových vlasů, které jsou doslova blonďaté. Pigment a struktura kůže také nepřipomínají osmašedesátiletého muže, ale spíše někoho mezi dvaceti a třiceti lety. "Upřímně, na té vyretušované fotce vypadají ty ruce, jako nějaký dvacítky, nebo někoho v tomhle věku,“ doplnila fotografka a jedním dechem dodává proč udělala z blonďáka zpátky šedovlasého muže: "To mě snad až zarazilo a zaujalo. No blonďák, spíš takový žlutovlásek.“


Fotografka Iva Mažgútová nevytvořila fotografii z žádného jiného důvodu, než aby ukázala, jak lze pomocí postprodukce upravit realitu. "Rozhodně se nejedná o žádné politické lobování,“ uzavřela Mažgútová.


fim TN.cz