Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šťastné shledání

Těžce nemocná fenka Sára je konečně doma. Po dvou letech!

Zdroj: TV Nova

Dva roky ji neviděli, když se ale fenka Sára našla, byla ve zbídačeném stavu, navíc s pokročilou rakovinou. Veterináři fenku okamžitě operovali a nádor ji odstranili. Dnes si ji majitelé odvezli domů.

Shledání po dvou letech tak končí šťastně. Sáru, kterou policie objevily nemocnou a uvázanou v lese v Dobré Vodě na Jablonecku, si jeho bývalí majitelé vezmou domů. V pátek se na svou fenku byli podívat, neviděli ji celé dva roky.
 

Sára svým majitelům utekla před dvěma lety. "My jsme lepili letáčky všude. Tady byly letáčky s její fotkou. A odpověď? Vůbec žádná,“ říká původní majitelka Sáry.
 

Po letech ji našel až náhodný houbař. V Dobré Vodě na Jablonecku byla uvázaná ke stromu v pokročilém stádiu rakoviny. A zavolal policii.
 

"Na mléčné žláze měla nádor o velikosti téměř dětské hlavy,“ popisuje stav nemocného psa veterinář Jaromír Baudyš. Kromě toho byla fenka pořádně vyhládlá. "Mohla tam být klidně i dva až tři dny, jaký měla hlad,“ říká majitelka útulku v Luňanech na Jablonecku Dagmar Kubištová.
 


 

Ještě se nevědělo, komu pes patří, ale bylo jasné, že hned musí na operační sál. Fenka je po hodinové složité operaci. Lékaři její šance na přežití odhadují na 50%. Nádor psovi rostl tři čtvrtě roku. "Vzali jsme ji celou mléčnou žlázu, všechno i okolí. A nemůžeme zaručit, jestli metastáze už nepokročily na jiný orgán,“ uvedl veterinář.
 

Podle čipu se podařilo TV Nova vypátrat původního majitele psa. Ti neváhali ani chvilku. V pátek se přijeli na svého psa podívat. Domu si ji odvezli dnes. "Bereme si ho samozřejmě domů. Uvidíme, jak půjde léčba," říká šťastný majitel psa Martin Hilebrant.
 

A děti už se nemohou dočkat, až bude Sára doma. "Budeme jí kupovat piškoty,“ říká s úsměvem syn Daniel Hilebrant. Kdo fenku Sáru v lese uvázal, vyšetřuje policie. Za týrání zvířete mu hrozí až pět let vězení.

s přispěním Ivana Berky tn.cz / juz