Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

špína a bakterie

ŠOKUJÍCÍ PRŮZKUM: Těchto 8 věcí denně používáme, jsou ale špinavější než záchod!

Toaleta
Zdroj: isifa.com

Záchod mají lidé spojený se špínou a bakteriemi. Podle novho výzkumu je ve skutečnosti řada věcí, které běžně denně používáme, o dost špinavější než záchodové prkénko. Podívejte se, které to jsou!

Ač se to nezdá, prostory záchodu jsou čistší například než dálkový ovladač. Tím hlavním důvodem je to, že právě záchod se snažíme pravidelně drhnout různými chemickými přípravky. Oproti tomu věci, které také používáme denně, čistíme jen zřídka nebo vůbec. Zajímavý přehled špinavějších věcí přinesl web list25.com.


1. - 2. Téměř v každé domácnosti, je nejšpinavější věcí, kterou doma najdete, kuchyňská houba. Je téměř 250 tisíc krát v horším stavu než záchodové prkénko. O prvenství se může dělit s dálkovým ovladačem.


3. Matrace se také chlubí vyloženě pěknou sbírkou špinavých částí. Za 10 let díky nečistotám mohou svoji hmotnost až zdvojnásobit. Každý den pak uleháte nejen k velkému množství prachu, miliardám odumřelých buněk kůže, ale i k roztočům a jejich výkalům.
4. Bakterie na sobě nesou i mobilní telefony. K uchu si obvykle přikládáte 10 x špinavější věc, než je právě záchodové prkénko.


5. Rájem pro špínu jsou i bankovky. Najdete na nich až 200 tisíc bakterií. Takže až budete někde platit nákup, přemýšlejte nad tím, jestli je dobré, dát si hned koblihu, kterou jste těsně před tím zaplatili.

 

6. S bakovkami a telefony souvisí i špína v kabelkách, která se z těchto frekventovaně používaných věci lehce dostane do vnitřní podšívky. Dámy by tedy měly občas přemýšlet nad jejím vyčištěním.


7. Až 100 krát víc bakterií najdete na restauračním menu. Pokud si objednáváte kuřecí křídla a neumyjete si po přečtení lístku ruce, raději si ani nepředstavujte, kdo všechno před vámi menu držel, abyste si nezkazili chuť.

 8. Srovnání se záchodovým prkýnkem je děsivé i v případě koberce. Ten je až 4000 x špinavější. Každou hodinu se do něj uvolňuje 1,5 milionu kožních buněk, které jsou skvělou potravou pro bakterie.

 

POZOR! Ptáci přenášejí daleko více NEBEZPEČNÝCH bakterií než vědci tušili
V soutěži čistoty za záchodovým prkýnkem skončili i klávesnice, kancelářské stoly, zubní kartáčky, kliky, vany, sprchové hlavice, polštáře, kuchyňské řezy, závěsy, nebo psí mísy na jídlo.

 

 

A chuťovka na závěr. Syrové maso má v sobě podle výzkumu vysokou úroveň fekálních bakterií. To, co z něho zůstává na prkénku po krájení, může být horší i než výkal, který se dostane na záchodovou desku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To nevymyslíš: Nejhůře a nejvtipněji navržené WC

POZOR! Ptáci přenášejí daleko více NEBEZPEČNÝCH bakterií než vědci tušili

Sex, nahota, špína nebo prase: TOP 15 nejhorších přebalů hudebních alb v historii

Stav po Výměně manželek: Martina psala Petře, že jsou špíny!

mis TN.cz