Nic pro slabé povahy

Tohle jsou nejnebezpečnější cesty do školy na světě! GALERIE

Nebezpečné cesty do školy
Zdroj: isifa.com

Škola začala. Zatímco většina českých dětí nemá příliš složitou cestu do školy, existují školáci, kteří si musí dojít téměř "peklem" než dojdou do školy. Tohle jsou nejnebezpečnější cesty do škola, při některých fotkách doslova tuhne krev v žilách.

Šplhání po skalách, lezení po žebříku, sjíždění řeky na nafouknuté pneumatice, přejíždění řeky v přeplněné loďce nebo pětihodinová cesta po úzkých stezkách v horách. I to musí absolvovat některé děti, když jdou do školy!
 

Gulu (Čína)
 

GALERIE: Gulu (Čína)

1
/
3
Zdroj: isifa.com
Gulu (Čína) - 1

 

Každý den musí školáci jít pět hodin, navíc po hodně krkolomných nebezpečných stezkách. Můžete to sami posoudit na fotkách. Je to pravděpodobně nejvzdálenější škola na světě.
 

Zhang Jiawan (Čína)
 

GALERIE: Zhang Jiawan (Čína)

1
/
3
Zdroj: isifa.com
Zhang Jiawan (Čína) - 1

 

Mladí školáci studující ve škole v Zhang Jiawanu zažijí cestou do škole také hodně dobrodružnou cestu. Za vzděláním se totiž musí šplhat lesem po strmých skalách po žebřících!
 

Most "Tree Root", Cherrapunji (Indie)
 

GALERIE: Most "Tree Root", Cherrapunji (Indie)

1
/
3
Zdroj: isifa.com
Most

 

V této oblasti Indie často prší, ročně zde spadne asi 15 metrů srážek (např. v Londýně to je za rok 60 centimetrů) proto takřka žádný most nevydrží. Výjimkou jsou ale tyto mosty ze stromů. Vesničané tyto bambusové mosty v této oblasti využívají už 500 let.
 

Dujiangyan (Čína)
 

GALERIE: Dujiangyan (Čína)

1
/
3
Zdroj: isifa.com
Dujiangyan (Čína) - 3

 

Poškozený most v Dujiangyanu v Číně je nebezpečný především, když mrzne nebo sněží. Při jeho přecházení jde opravdu o život. Posuďte na fotkách.
 


Kerala (Indie)

 

GALERIE: Kerala (Indie)

1
/
3
Zdroj: isifa.com
Kerala (Indie) - 1

 

Tohle taky není zrovna bezpečný způsob jak cestovat do školy. Školáci totiž musí cestovat na přeplněných loďkách přes nebezpečnou řeku.
 

Rizal (Filipíny)
 

GALERIE: Rizal (Filipíny)

1
/
5
Zdroj: isifa.com
Rizal (Filipíny) - 1

 

Tahle cesta do školy může být sice pro školáky zábava, je ale možná trochu přece jen nebezpečná. Malí studenti se totiž dostávají přes divokou řeku na nafouknutých pneumatikách!
 

Pili (Čína)
 


 

Myslíte si, že tohle je cesta vhodná pro školáky? Šplhání po skalách vypadá hodně dobrodružně, ale navíc je hodně nebezpečné, protože děti ani dospělí nemají žádné jištění. Takto chodí děti do školy v čínském Pili.
 

To ale nejsou všechny nebezpečné školní cesty světa, na dalších 18 se můžete podívat ZDE. Z některých vám bude opravdu tuhnout krev v žilách.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kolik se ročně v ČR pohřešuje dětí? Podívejte se na šokující čísla!

Ztracené děti: 11 nejznámějších případů světa
Jak zajistit dětem bezpečí na cestě do školy a zpět?

TEST: Dokážeš poskytnout první pomoc?

Související témata:
TN.cz / hmr