Vědci potvrdili, že káva neškodí! Naopak má pozitivní vliv

Srovnávací studii, která sledovala změny chemického složení kávy v závislosti na suroviny a způsobu přípravy, představil v Bratislavě Institut kávy. Studii realizoval ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou (VŠCHT) v Praze.

Vědecký tým analyzoval osm vzorků kávy od největších výrobců na trhu, orientoval se na značky dominantní z pohledu česko-slovenská konzumentů. Prozkoumali čtyři druhy kávy - mletou praženou kávu pro přípravu "turecké" kávy, rozpustnou kávu, kávu v kapslích a mletou kávu na přípravu espressa, informoval portál tvnoviny.sk.

 
"Chtěli jsme být objektivní, sledovali jsme biologicky aktivní látky s pozitivním efektem (antioxidanty) a látky, které vznikají během přípravy kávy, při procesu pražení za vysokých teplot (akrylamid a furany)," uvedla Jana Hajšlová, vedoucí Ústavu chemie a analýzy potravin VŠCHT v Praze.
 
Podle některých průzkumů káva prý zmenšuje prsa. Ženy ji přesto zbožňují a dokonce častěji holdují kávě než muži. Vědce zajímalo, jaký vliv budou mít rozdílné metody přípravy různých druhů kávy na sledované látky.
 
"Když jsme výsledky porovnali, zjistili jsme, že způsob přípravy kávy žádným významným způsobem neovlivňuje sledované látky, resp. Jejich přechod do nápoje. Je to dáno tím, že ty látky jsou ve vodě velmi dobře rozpustné a ten přechod je téměř okamžitý," vysvětlila .
 
Podle studie na formě přípravy kávy výrazně nezáleží, všechny běžné druhy černého moku připravované z kvalitních vstupních surovin vedou k nápoji srovnatelné kvality. Obsahují antioxidanty a snižují riziko cukrovky.

 

"Obsah procesních kontaminantů (akrylamidu a furanu) ve všech analyzovaných vzorcích je na hladině obvyklé pro tuto komoditu. V žádné ze zkoumaných vzorků sledované látky nepřekročily běžné hodnoty Evropské komise," konstatovala Hajšlová.
 
Potvrdila i přítomnost vysokého množství antioxidačních látek ve všech druzích kávy. "Antioxidanty spolu s ostatními látkami přítomnými v kávě hrají rozhodující roli při jejích pozitivních vlivech na lidský organismus," poznamenal Peter Minárik, odborný garant Institutu kávy.
 
"Díky nim pravidelná konzumace kávy může snižovat riziko cukrovky 2. typu, má protinádorové účinky a pozitivně působí při prevenci Alzheimerovy choroby," dodal.

 

 

TN.cz