Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

líbí se vám?

Větší hlava, větší oči. Takhle prý budeme vypadat za 100 000 let!

Vzhled člověka podle Nickolaye Lamma - za 100 000 let
Zdroj: nickolaylamm.com
Možná podoba člověka za 100 000 let.

Nyní vypadáme o dost jinak než naši předci, kteří lovili mamuty. Existuje proto možnost, že za několik desítek tisíc let se naše rysy opět změní. Možná, že budeme vypadat právě tak, jak to vyobrazil americký umělec Nickolay Lamm.

Vědec a výzkumník z města Pittsburghu spolupracoval s Alanem Kwanem, který má doktorát v oboru výpočetní genomiky na univerzitě ve Washingtonu. Společně vytvořili představu toho, jak bychom měli vypadat za 100 000 let.

Doktor Kwan tvrdí, že se naše hlava zvětší v závislosti na tom, jak se nám postupně bude zvětšovat mozek. Rozšíří se nám nosní dírky a podstatně i oči, píše webový portál TVnoviny.sk.
 

Důvodem těchto změn bude i kolonizace planet vzdálenějších od Slunce, kde je tmavší prostředí. Naše kůže tak bude více hnědá, aby nás dokázala ochránit před intenzivnějším UV zářením.
 

Za 20 000 let
 

Lidé budou mít větší hlavu a mírně širší čelo. Budeme používat novodobé komunikační kontaktní čočky, které jsou na obrázku znázorněny žlutou duhovkou (podobně jako brýle od Googlu). Nad uchem budeme mít implantováno miniaturní zařízení, které bude spolupracovat s čočkami.


Za 60 000 let

 

Podle doktora Kwana bude v budoucnosti postupovat věda a technika mílovými kroky. Rodiče si budou moci dokonce zvolit určité rysy jejich dítěte, třeba barvu očí nebo vlasů. Naše hlava a oči se ještě zvětší. Budeme mít i víc pigmentu než dřív.


Za 100 000 let

 

Tvář člověka bude uspořádaná tak, jak si přejí rodiče. Člověk bude mít nadměrně velké oči, nadočnicový oblouk je ještě výraznější.

tn.cz / zdg