VIDEO: Ošetřovatel se pere s kosatkou, bojuje o svůj kotník

Ken Peters pracoval jako trenér kosatek v Aquaparku. Práce s kosatkami ho bavila a dokázal svým vystoupením zaujmout diváky. Až do osudného dne před šesti lety. Tehdy málem při vystoupení přišel o život.

Ken Peters měl číslo s téměř třítunovou kosatkou dobře nacvičené. Aplaus diváků nebral konce a schylovalo se k vrcholu čísla. Ken skočil do vody a právě začal jeho téměř patnáctiminutový boj o život.

 

Nervózní je i Kenova kolegyně, ze dna se valí bubliny a nikdo neví, co se děje. Veškerou hrůzu odhalují až záběry podvodní kamery.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Kytovec po nějaké době vypluje na hladinu, ale trenéra stále drží dál od břehu, jen si s ním hraje. Ken volá na kolegy, aby kosatku nelákali ke břehu. Je pak nervózní a drtí jeho kotník.

 

"Pokud se zvíře rozhodne, že vám něco udělá, tak je to jen štěstí a jeho vůle, že vás pustí," vysvětlil odborník na kytovce Roman Vodička. Ani pro další odborníky není napadení kytovcem nic neobvyklého. "Stává se to. Jsou i velryby zabijáci. Chtěla jen dát najevo své pocity," vysvětlil šéftrenér SeaWorldu Mike Scarpuzzi.

 

[IMAGEBOX_915228]Vědci jsou v šoku, poprvé viděli čistě bílou dospělou kosatku
[IMAGEBOX_915228]

 

Kenovi se nakonec podaří dostat na břeh. Má zraněnou nohu a je k smrti vyděšený.

 

Proč kosatka zaútočila? Podle závěrů odborníků slyšela nářek svého mláděte z vedlejší nádrže, a proto útočila. Americké ministerstvo práce přesto aquapark zažalovalo. Své lidi prý vystavoval přílišnému riziku.

muf s přispěním Aleše Vašíčka TN.cz