Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tajemný tvor

ZÁHADA ROZLUŠTĚNA! Vědci konečně zjistili, kdo je yetti z Himalájí

Nové foto Bigfoota
Zdroj: YouTube.com

Zdá se, že britští vědci konečně objasnili, kdo je sněžný muž z Himalájí. Domnívají se, že ve skutečnosti nejde o bájného tvora, ale o křížence ledního a hnědého medvěda.

Profesor genetiky na Oxfordu Bryan Sykes provedl v posledních letech několik testů DNA z chlupů dvou tvorů, kteří byli nalezeni v Bhutánu a v severoindickém Ladakhu. Výsledky porovnal s databází všech známých DNA žijících živočichů a dospěl k závěru, že yetti by mohl být křížencem ledního a hnědého medvěda, píše web topky.sk s odkazem na BBC NEWS.

 

Sykes zjistil, že yettiho DNA odpovídá vzorkům odebraným z ledního medvěda, jenž byl nalezen na norském souostroví Svalbard a jehož stáří je odhadováno až na 120 tisíc let. Přibližně v té době se medvěd lední a medvěd hnědý začali oddělovat na dva různé druhy.

 

 

"Myslím si, že medvěd, kterého nikdo neviděl živého, možná stále v Himalájích žije a může mít mnoho společného s ledním medvědem," uvedl profesor o zkoumaných vzorcích. "Může to být nějaký kříženec. jeho chování se liší od chování ostatních medvědů, a proto , jak tvrdí mnozí svědci, může být zdrojem záhad a legend," dodal Sykes.

 

ČTĚTE TAKÉ:


ZÁHADNÉ VIDEO: Podmořská příšera, mimozemšťan nebo mořská panna?
10 největších nevysvětlitelných záhad
Největší tajemství záhadného jezera na Sibiři

STROJE NA ZABÍJENÍ! Podívejte se na nejnebezpečnější zvířata světa!


 

ana TN.cz