Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 10. 2012
exkurze na onen svět

Zažil jsem posmrtný život, tvrdí neurochirurg z Harvardu

Eben Alexander
Zdroj: Facebook official
Eben Alexander

Existuje život po smrti nebo ne? Tato otázka trápila i amerického neurochirurga. Uvěřil, až když posmrtný život sám prožil.

Eben Alexander o "Onom světě" slyšel od svých pacientů, ale nikdy nevěřil, že takové místo existuje. Přesvědčil se, až když málem umřel na zápal mozkových blan a upadl do komatu, informoval server Topky.sk.

 

O svém zážitku vyprávěl v knize Důkaz nebe. Posmrtný svět popsal jako "krásné místo plné motýlů, růžovobílých oblaků, hudby, zpěvu a světélkujících bytostí". Celou dobu ho prý provázela "nádherná žena s modrýma očima".

 

Alexander se považuje za křesťana, i když přiznává, že víra mu celý život chyběla. To, co prožil před čtyřmi lety, jeho názor změnilo. "Těžko se mi to vysvětluje, moje zážitky nemají vědecký poklad. Ale určitě vím, že zatímco se moje tělo nacházelo na pokraji smrti, mysl byla úplně zdravá," řekl Alexander s tím, že jeho tělo v tu chvíli vstoupilo do jiné dimenze vesmíru.

 

 

"Mnoho mých kolegů se domnívá, stejně jako jsem si myslel já, že posmrtný život je sebeklam. Já ale vím, že to, co jsem zažil, bylo víc reálné, než skutečný život. Už nepochybuji o tom, že jsme něco víc, než tělo," dodal.
 

tn.cz / anš
Reklama