Jak je to možné?

Zázrak! Mladík se probral z kómatu a začal mluvit čínsky

Benjamin McMahon
Zdroj: facebook.com
Téma:

Poté, co se dvaadvacetiletý Australan Ben McMahon probral z kómatu, do něhož upadl po děsivé nehodě, stal se zázrak. Mladík začal plynule a bez jakéhokoli zaváhání mluvit mandarínskou čínštinou! Jak je to možné, když jeho rodným jazykem je angličtina?

Benova rodina byla nesmírně šťastná, když se po několika dnech v kómatu, do kterého upadl po nehodě, probral v pořádku. Jaké však bylo jejich překvapení, když zjistili, že není schopen hovořit anglicky.

 

Bezprostředně pro probuzení požádal zdravotní sestru o tužku a papír, na něhož napsal, že miluje svoji matku a otce a že se uzdraví. Ovšem text byl v čínských znacích. Pouze čínským dialektem navíc pak hovořil ještě několik dní, uvádí web topky.sk.


 

Jak uvedl v jednom rozhovoru, vůbec si neuvědomoval, že nemluví anglicky. V čínštině přemýšlel a přišla mu tak přirozená. Přiznal, že se tento jazyk učil ve škole, ale nikdy v něm nijak nevynikal a za žádnou cenu nebyl schopen hovořit plynule. Pro lékaře je tak Benova schopnost naprostou záhadou.

 

Na rodný jazyk si vzpomněl až po několika dnech, ale nová superschopnost mu již zůstala. Začal proto tlumočit, dokonce studuje v Šanghaji mezinárodní obchod.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Brutální rvačka v Číně: Muž zachránce tvrdě zbil skupinu dívek

VIDEO: Ten musí mít nozdry! Číňan nafoukne pneumatiku nosem

Související témata:
TN.cz