galerie Dojemný příběh

Zdenka (27) trpí nesnesitelnými bolestmi, nad vodou ji drží jen pohlednice od vás

Pohlednice Zdence
Zdroj: TN.cz
Zdence chodí pohlednice z celého světa

Sedmadvacetiletá Zdenka dlouhodobě leží v hradecké nemocnici a jediné, co ji na izolovaném pokoji drží nad vodou, jsou pohledy od různých lidí z celého světa.

Před časem jsme zveřejnili příběh Zdenky, která je těžce nemocná a jediný kontakt se světem jsou pro ni pohledy. Několik dní po zveřejnění Zdence do nemocnice dorazily desítky vzkazů z celého světa.
 

Lidé jí posílají přání, ať se brzy uzdraví a vzkazují, ať se svou zákeřnou chorobou bojuje. Zdenka všem moc děkuje. "K přežití mě pomáhá pošta od Vás, “ píše.
 

Na lůžko je upoutaná už přes dva měsíce, dny už přestala počítat. Lékaři, sestry a občasné návštěvy k ní mohou jen v roušce, protože je v karanténě. Během léčby Crohnovy choroby utrpěla těžkou alergickou reakci, selhala jí imunita a přidalo se nepříjemné nakažlivé onemocnění.
 

Její stav se za více jak dvě měsíce příliš nezlepšil, Zdenka neustále trpí obrovskými bolestmi. "Z pátka na sobotu jsem opět nezamhouřila oko.Tak jako většinu nocí tady.Obvykle usnu až totálním vyčerpáním a nebo díky tomu,že jsem 'oblbnutá‘ léky,“ svěřila se na svém blogu.
 

"V sobotu jsem opravdu umírala bolestí. Opět jsem několikrát přestala vnímat svět. Ani si nepřejte zažít, co jsem tu prožívala za emoce a jak velké bolesti jsem měla. Myslela jsem,že zešílím. Chtěla jsem umřít. V tu chvíli mi bylo jedno, jak moc by tím trpěli moji blízcí. Ještě teď, když si jen vzpomenu, jak ta bolest byla strašně intenzivní,“ popsala.
 


 

Jediné, co jí pomáhá obrovské bolesti překonat, jsou právě pohlednice od různých lidí z celého světa. Pohlednice, dopisy i obrázky jí přicházejí nejen z Česka, ale i ze Slovenska, Švýcarska, Velké Británie, Německa, Kanady nebo i z daleké Austrálie.


 

"A jako vždy na konci. Pro ty z Vás, kdo by mi chtěl ještě poslat pohled přikládám adresu. Moc mi tím pomáháte, takže ještě jednou díky.Adresa sem do nemocnice je Fakultní nemocnice, budova č.10 - oddělení E, Sokolská 581, Hradec Králové 500 05. A připsat tam že je to pro mě, tedy Zdenka Minaříková, “ vzkazuje v každém příspěvku na svém blogu Zdenka.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hmr