Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pohodlí

ŽHAVÁ NOVINKA: Pračku nyní můžete ovládat na dálku pomocí mobilu

HORKÉ NOVINKY: Ve španělské Malaze se koná Samsung Forum 2014. Jihokorejská společnost tam představila unikátní pračku, kterou můžete ovládat pomocí mobilního telefonu!

Spotřební elektronika je čím dál tím více sofistikovanější. Pokrok se ale netýká jen počítačů, mobilních telefonů, nebo tabletů, inovace v posledních letech výrazně ovlivnily i takzvanou bílou techniku, tedy ledničky, mrazničky nebo pračky.
 

A právě nová pračka WW 9000 poutá největší pozornost na Samsung Foru 2014, kde společnost představila své novinky. Pryč je doba, kdy na pračce bylo velké množství tlačítek a ovladačů. Tato pračka se ovládá jen pomocí dvou tlačítek a dotykového displeje.
 

To ale zdaleka není jediná věc, kvůli které je pračka WW 9000 unikátní. Další novinkou jsou velká dvířka, která umožňují pohodlnější vkládání a vykládání prádla. "Jsou největší na trhu. Když je otevřete, mají celkový rozsah 170 stupňů. Navíc jsme buben posunuli trochu výš, takže pod něj můžete pohodlně vložit koš na prádlo," říká produktová manažerka Kateřina Holíková.
 

Na této pračce je revoluční, že si sama dávkuje množství pracího prostředku. Ten nalijete do speciální nádržky a vydrží vám až na 19 praní. "Pračka je vybavena senzory, které samy určí, jaké množství prášku a aviváže je potřeba," dodává Holíková.
 

Samsung na veletrhu IFA - video najdete ZDE!
 

Nejzajímavější ovšem na modelu WW 9000 je, že ho můžete na dálku ovládat pomocí mobilního telefonu. "Jednoduše si stáhnete aplikaci, navolíte si do ní unikátní číslo vaší pračky a pak už si vyberete prací program. A pokud máte prádlo v pračce nachystané, vypere se vám, zatímco vy budete například cestovat domů," uzavírá produktová manažerka.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zázrak vědy a techniky: „Divoká kočka“ je jak ze sci-fi filmu! Podívejte se na VIDEO, co dokáže

Sexy moderátorka Veronika Hong: Rozumí technice i mužům

vrl TN.cz