Úžasný objev

Život ve vesmíru přece jen existuje! Vědci našli mimozemské řasy

Asteroid, řasa
Zdroj: YouTube/ thinkstockphotos.com

Vědci našli na Srí Lance meteorit a uvnitř něj drobné fosílie, které podle nich dokazují, že život existuje i mimo naši planetu. O objevu napsali v odborném časopise Journal of Cosmology.

Vedoucí studie, astrobiolog Chandra Wickramasinghe, v ní tvrdí, že nález řas v meteoritu, který spadl v prosinci na Srí Lance, je jasným důkazem existence mimozemského života.
 

Za pomoci elektronového mikroskopu meteorit, který spadl poblíž vesnice Polonnaruwa 29. prosince 2012, prozkoumali a objevili v něm "mikrostruktury morfologicky charakteristické pro širokou třídu rozsivek.“ Podle vědců je "přítomnost struktur tohoto typu v jakémkoli mimozemském tělese nezvratným důkazem života mimo planetu Zemi.“ Astrobiologové našli také několik řas, které nedokázali určit.
 

Chandra Wickramasinghe je spoluautorem teorie panspermie, podle které byl život na naši planetu zavlečen z vesmíru mikroorganizmy, které přicestovali na meteoritech a asteroidech.

 

 

"Náš objev se může ukázat jako nejdůležitější za posledních 500 let. Domnívám se, že jde o nezpochybnitelný důkaz, že předkové lidí pocházeli z kosmu,“ uvedl Wickramasinghe pro list Huffington Post,. "Někteří budou možná namítat, že byl meteorit z Polonnaruwy kontaminován až po dopadu na Zem, to je ale absolutně vyloučené.“

 

Podívejte se na řasy, které astrobiologové objevili v meteoritu ze Srí Lanky:

Mořské řasy

1
/
5
Zdroj: YouTube.com
Mořská řasa


Jiní vědci ale objevu nevěří, protože profesora Wickramasingha považují za fanatika, který vidí mimozemšťany ve všem. A někteří cynici dokonce zpochybňují, že se skutečně jednalo o meteorit.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz