Předpověď počasí

Zpřesnili výstrahu před mrazem! Pozor si dejte i na novou ledovku

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:32
14.2. 2021 11:44
Téma:

Výstraha před silným mrazem už neplatí do odvolání. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ji v sobotu zpřesnil. Omrzliny a prochladnutí při pobytu venku hrozí do pondělí, někde až do úterý. Potom by už teploty neměly padat tak extrémně nízko. Od úterý do středy ale hrozí tvorba ledovky, ČHMÚ před ní předběžně varuje.

Bestie z východu opouští Česko. Mrazivé dny, během kterých teploty padaly až k -15 stupňům Celsia, se chýlí ke konci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zpřesnil výstrahu před nízkými teplotami.

 

Nadále platí pro celé území, už ale ne do odvolání. V pondělí v 11 hodin skončí v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Královehradeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině.

 

Až do úterní půlnoci pak platí pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

 

 

Lidé mají být stále opatrní a vhodně se oblékat. "Nebezpečí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla. Doporučuje se chránit se teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví. Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb," vyjmenovali meteorologové rizika spojená se silnými mrazy.

 

 

Mrznout bude i po skončení výstrahy. V pondělí se očekávají teploty mezi -5 stupni Celsia a nulou, v úterý má být od -5 do -1 stupně. Od úterý do čtvrtka by se mohla při mrznoucích srážkách tvořit ledovka. ČHMÚ už před ní předběžně varuje.

 

 

Díky mrazům mohou lidé obdivovat ledové i sněhové sochy. Jaké mají například v Pustevnách, se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz