strach turistů

Nové záběry žraloka v Chorvatsku! Objevil se na úplně jiném místě

Žralok - 1
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Turisty v Chorvatsku vystrašil žralok, který se dostal až k ostrovu Korčula. Mělo se jednat o žraloka mako, který je pro člověka nebezpečný a je v zemi přísně chráněný. Jelikož se tento druh objevil před nedávnem u Makarské riviéry, může se jednat o stejného žraloka.

Před týdnem překvapil v Chorvatsku nejen místní obyvatele, ale také turisty ve městě Makarska obrovský žralok. Dokonce ho natočili i na video. O pár dní později se další žralok pohyboval u Šibeniku.

 

Teď se objevily nové záběry, na kterých byl podle vědců opět spatřen dvoumetrový druh žraloka mako. Ten se pohyboval u chorvatského ostrova Korčula a měl se poté vydat k Makarské riviéře, uvedly tvnoviny.sk.

 

Může se jednat o stejného žraloka, který se pohyboval už u města Makarska. Není však vyloučeno, že je jich v okolí více.

 

 

Mako je v Chorvatsku přísně chráněný a nesmí se lovit. Také je považovaný za nebezpečného pro člověka, avšak od roku 1900 došlo jen k deseti útokům, z toho jeden byl smrtelný. Tento druh žraloka se živí hlavně tučňáky, makrelami nebo jinými žraloky.

 

 

Největšího žraloka mako v historii chytili na Francouzské riviéře a měřil 4,45 metrů.

 

U pobřeží Chorvatska natočili žraloka. Podívejte se na reportáž z minulého týdne:

reg TN.cz