kořist predátora

Žralok jako ve filmu Hledá se Nemo! Fotograf slaví se snímkem úspěch

Fotograf zachytil žraloka s makrelou
Zdroj: Profimedia
Unikátní snímek žraloka s makrelou
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 14. 12. 2019

Fotograf zachytil na ostrově Isla Guadalupe unikátní snímek, na kterém se blíží žralok ke své kořisti. Tou je makrela. Fotografie velmi připomíná oblíbenou dětskou pohádku Hledá se Nemo. V ní se totiž v jedné scéně blíží k hlavním hrdinům žralok podobně, jako je to na snímku.

Dustin Burkhouse, který se vydal do podmořského světa u ostrova Isla Guadalupe v Mexiku, vyfotil nevídaný moment. Malá makrela si plave v oceánu a netuší, že ji pronásleduje žralok. Na fotografii je vidět, jak se zvíře ke své kořisti přibližuje a nespouští ji z očí. Po celou dobu byl Burkhouse v kleci a celou situaci pozoroval.

 

Snímek obletěl svět především proto, že připomíná animovanou pohádku Hledá se Nemo. V ní se Marlin a Dory plaví oceánem, když se za nimi objeví velký žralok Bruce. Hlavní hrdinové se vyděsí a bojí se, že se stanou jeho obětí.

 

Bruce je však vegetarián a nechá je být. "Jsem pěkný žralok, ne stroj na konzumaci ryb...Ryba je kámoš, ne žrádlo," řekne hrdinům žralok. Není jasné, jestli makrelu na Dustinově fotografii potkal stejný osud jako Marlina s Dory a byla ušetřena, uvedl deník Dailymail

 

 

Pohádku Hledá se Nemo si budete moci užít na Štědrý den. Sledovat ji můžete na Nově ve 14:15. Reprízu diváci uvidí 26. prosince na Nova Cinema od 16:25.

 

Záběr z pohádky Hledá se Nemo, který je podobný fotografově snímku:

TN.cz