Útok žraloka

Žralok u pobřeží Austrálie zaútočil na plavce, ten zemřel na místě

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 14:40
22.11. 2020 11:25
Téma:

Žralok u australských břehů v neděli zaútočil na plavce. Ještě před příjezdem záchranářů ho z vody vytáhli policisté, 55letý muž ale nepřežil. Jde už o osmé napadení člověka žralokem v zemi, které skončilo smrtí.

Policisté přijeli na oblíbenou pláž Cable Beach na západě Austrálie před devátou ráno tamějšího času. Těžce zraněného 55letého muže vytáhli z vody a ošetřili ho. Přivolaní záchranáři už ho však oživit nedokázali.

 

O incidentu informovala agentura AP. Žralok se přibližně půl hodiny po útoku znovu přiblížil ke břehu. Policisté na něj stříleli, ale nezabili ho.

 

Podle místních se mohlo jednat o žraloka tygřího, kterého často k pobřeží přitahují hejna menších ryb, jimiž se živí. Zemřelého muže poranil především na končetinách.

 

 

"Je to tragédie, velmi nečekaná. Ten člověk si šel do vody užít jenom trochu zábavy," uvedl k případu inspektor Gene Pears. Policie pláž uzavřela a v jejím okolí hlídkuje loď.

 

Je to už osmý smrtelný útok žraloka na člověka v Austrálii od začátku roku. Zatím poslední se odehrál na začátku října. Smutné prvenství stále drží rok 1929, kdy žraloci zabili devět lidí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz