Útok predátora

Žralok v Austrálii napadl chlapce. S vážným zraněním skončil v nemocnici

Žralok - 2
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 14. 11. 2020 8:38
2.11. 2020 10:48
Téma:

Na pobřeží u města Port Macquarie v Novém Jižním Walesu zaútočil v pondělí žralok. Predátor tam napadl 13letého chlapce. Toho lékaři s vážným zraněním nohy převezli do nemocnice. Podle mluvčí záchranářů je hoch ve stabilním stavu.

"Událost se stala těsně před šestou hodinou ráno místního času na pláži Town Beach v Port Macquarie,“ píše The Guardian.


Záchranáři chlapci ošetřili pokousanou nohu a transportovali ho do místní nemocnice. Hoch byl podle mluvčí záchranářů Susan Georgeové při ošetření i následném převozu ve stabilním stavu.

 


Policisté okamžitě uzavřeli městskou pláž. Jedná se o druhý útok v Port Macquarie v letošním roce. První napadenou byla 35letá žena, na kterou žralok zaútočil na pláži Shelly Beach. Surfařku zachránil její manžel, který predátora bil tak dlouho, dokud se nepustil.


V roce 2020 zemřelo kvůli útokům žraloků sedm Australanů. Podle odborníků může za zvýšený počet smrtelných napadení nižší teplota vody na pobřeží.


Australské úřady nyní evidují nejvíce případů útoků za posledních 86 let. Nejvíce obětí bylo v roce 1929, kdy po napadení tímto predátorem zemřelo v Austrálii devět lidí.

TN.cz