Zmatený Slovák

Zraněný muž se ztratil v lese. Kolem se toulali medvědi! VIDEO

Muž se ztratil v lese plném medvědů
Zdroj: Policie SR
Muž se ztratil v lese plném medvědů
Téma:

Hororové chvíle zažil 43letý Slovák, který se ztratil v lese na hřebenu Velké Fatry. Neměl potřebné vybavení, kolem navíc byla tma a utrpěl zranění. Kamery v oblasti navíc zachytily medvědy. Záchranářům a policistům se naštěstí podařilo muže zachránit.

Muž se v pátek brzy ráno sám vydal na hřeben Velké Fatry. Ve večerních hodinách volal kamarádovi, že se ztratil a nedokáže najít cestu z lesa ven. Policii kontaktovala také jeho matka s tím, že se měl do setmění vrátit, ale neudělal tak.

 

Krátce nato obdržel telefonát také martinský kriminalista. Volal mu občan, který si na online kamerách v katastru obce Nolčovo všiml zvláštního chování 43letého Slováka. "Podle záznamu na kamerách se choval dezorientovaně," uvedli policisté na facebooku.

 

Ztracený muž navíc neměl žádné osvětlení kromě svého mobilu a ani řádné vybavení na turistiku. "Vzhledem k těžce schůdnému terénu a skalních srázů byli do lokality ihned vyslaní horští záchranáři," doplnila policie.

 

Video, které zachycuje zmateného muže v lese:

 

Muži šlo o život kvůli špatným povětrnostním podmínkám, zmíněnému terénu, zranění po pádu a také kvůli výskytu medvědů. Šelmy už několikrát nadšenci zachytili na kamerách.

 

 

Horským záchranářům se podařilo muže najít. "Díky okamžité reakci kriminalisty a posunu informací byl vypátrán a odevzdán do rukou zdravotníků," uzavřeli policisté.

epa TN.cz