Útok v nemocnici

Pacient v Plzni zaútočil nožem na doktorku, zastavil ho sanitář

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 13. 12. 2020 20:41
12.12. 2020 22:24
Téma:

Nepříjemný incident se odehrál v plzeňské Mulačově nemocnici. Lehce zraněnému opilému muži se nelíbilo, že se lékařka se zdravotní sestrou ve vedlejší ambulaci věnují vážnějšímu případu. Zezadu na ně měl jít s nožem, ten mu ale včas z ruky vyrazil sanitář.

Lehce zraněného a opilého 62letého muže přivezli do plzeňské nemocnice v pátek odpoledne. Lékařka během vyšetření zjistila, že mu téměř nic není, a nechala ho v ambulanci čekat na výsledky.

 

Podle zjištění portálu Krimi Plzeň se pacientovi nelíbilo, že se doktorka se zdravotní sestrou odešla do vedlejší ambulance, propojené s tou, kde seděl, věnovat vážnějšímu případu. Náhle vstal a zezadu se na ně měl chystat zaútočit nožem.

 

 

Všiml si toho sanitář, který mu ho z ruky vyrazil. S kolegou agresora zpacifikovali a zavolali policisty. Muž po jejich příjezdu nadýchal 2,26 promile. 

 

Policie už ho obvinila z nebezpečného vyhrožování. Protože se měl trestného činu dopustit se zbraní a útok měl směřovat proti zdravotníkům, může případě prokázání viny až na tři roky za mřížemi.

TN.cz