Nešťastná událost

V Liberci se zřítila část dvoupodlažního domu, nikomu se jako zázrakem nic nestalo

Martin Klícha
Martin Klícha
15.9. 2020 7:34
Téma:

Až do úterního rána zasahovali liberečtí hasiči na Františkově, kde se zřítila část dvojpodlažního domu. Nikomu se naštěstí nic nestalo, obyvatelům domu byla poskytnuta psychická pomoc. Budova musela jít k zemi.

Poškozený dům se začal hroutit v pondělí odpoledne. Dvojpodlažnímu domu se zřítila jedna celá stěna. Aby hasiči nemuseli riskovat v nestabilní budově své životy, na průzkum nasadili speciální dron.

 

"Objekt je velmi nestabilní. Hasiči provedli uzavření komunikace, ohraničení místa zásahu a uzavření přívodu energií. Událost je bez zranění osob," popsali hasiči Libereckého kraje.

 

Na místo zamířila speciální technika pro odklízení suti, statik a zástupce stavebního úřadu nařídili řízenou demolici celého objektu.

 

 

"Zásah probíhal do ranních hodin. Demolice objektu byla provedena pomocí speciální techniky a místo zásahu je v tuto chvíli předáno. Na místě zasahovaly jednotky HZS Libereckého kraje stanice Liberec, Záchranný útvar HZS ČR, JSDHO Karlinky, Růžodol I a Machnín," doplnili hasiči na sociálních sítích.

 

 

mch TN.cz