Nastartujme Česko

Zrušení vstupného v galeriích a muzeích přilákalo více návštěvníků

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
3.9. 2020 16:35

Karlovarský kraj za srpen hlásí rekordní návštěvnost muzeí a galerií. Oproti loňsku stoupla více než dvojnásobně. Nárůst ovlivnilo hlavně zrušení vstupného do kulturních institucí. Vstupné zdarma na vybrané památky teď zavedl i Moravskoslezský kraj.

Karlovarský kraj rozhodl o vstupu zdarma na konci května. Cílem bylo podpořit cestovní ruch v době koronavirové pandemie. A zdá se, že se plán podařil. Během srpna hlásí kraj rekordní návštěvnost v galeriích a muzeích.

 

Zatímco během loňského srpna instituce navštívilo 17 tisíc lidí, letos to bylo více než 37 tisíc návštěvníků. Dá se předpokládat, že vyšší čísla zaznamenají v Karlovarském kraji také na podzim. Vstupné zdarma totiž platí až do konce října.

 

 

Stejně chce nyní podpořit cestovní ruch také Moravskoslezský kraj, ten zrušil vstupné nejen na památky od začátku září do konce října. Lidé tak mají jedinečnou možnost prohlédnout si bez vstupného téměř šedesátku míst.

 

Kromě hradů a zámku také například rozhledny nebo ostravskou zoologickou zahradu. Kraj do tohoto projektu investuje 60 milionů korun. Jihočeský kraj zas nabízí až 70procentní slevy na vstupy. Vouchery od začátku června využilo přes tři tisíce lidí.

kvo TN.cz