Našli ji v pořádku

Ztracená dívka se po třech dnech vrátí domů. Dojatá matka se raduje

Ivan Berka
Ivan Berka
2.10. 2020 13:13
Téma:

Tři dny pohřešovaná 13letá Michaela z Liberce je v pořádku. Dívku se po odvysílání reportáže o jejím zmizení ve čtvrtečních Televizních novinách podařilo kriminalistům najít živou a zdravou. Policie měla důvodné obavy, že by jí mohlo jít o život.

"Moje jediné přání je, ať se holka najde živá a vrátí se domů. Nic jiného si nepřeju! Důvod nás nenapadá. Jestli jsem tím důvodem já, milá Míšo, hrozně se ti omlouvám za všechno a zjednám i sama se sebou nápravu. Nevím, co tě vedlo k tomu, že jsi odešla z domova, ale vrať se nám, prosím tě. Miluju tě, máma," vzkázala matka Monika ztracené dceři.

 

Chvějící se hlas zoufalé matky, která jen těžko zadržovala slzy, vystřídala ve čtvrtek večer euforie a návaly štěstí. Dívku se podařilo najít. "Já jsem tak šťastná, že se moje dcera našla. Mockrát děkuju všem. Děkuju médiím, také policii, sociálním skupinám a všem lidem, co mi pomáhali a drželi nás při životě. Děkuju, děkuju, děkuju!!!" radovala se Monika.

 

 

Třináctiletou dívku policie objevila ve čtvrtek ve 20 hodin a 10 minut v ulici Budovatelská v Jablonci nad Nisou. "Byla v pořádku. Podařilo se nám to na základě prověrky oznámení od občanů," řekla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Šťastná rodina zamířila za dcerou. Jde po nekonečných třech dnech o vůbec první setkání. Proběhne za účasti psychologů.

 

 

"Já ji obejmu, nic jí neřeknu, ani slovo. Jsem tak šťastná, že bude doma. Až mi ji přivezou obejmu ji, opusinkuju ji a když bude mít chuť, tak si o tom popovídáme. Dceru mi hned nepředají, budou prostě vyslýchat. Bude to řešit sociálka, proč k tomu vlastně došlo. Já vydržím, pro mě je jediná radost, že bude doma! Já ji miluju a jsem šťastná," prohlásila matka.

 

Dívka odešla z domova poprvé. Policie měla obavy o její život, protože ji naposledy svědci zahlédli s neznámým mužem. Toho kriminalisté brzy vypátrali a vyslechli. "Nepodařilo se zjistit, že je nějakým způsobem zapojen do jejího zmizení," řekl dříve policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

kvo TN.cz