Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pátrání pokračuje

Ztratil se schválně? Politik ČSSD si před zmizením vybral peníze!

Pátrání - PETŘÍK MIROSLAV
Zdroj: Policie ČR

Olomoucký radní a ředitel tamějších technických služeb Miroslav Petřík je nezvěstný už skoro měsíc. Těsně před svým zmizením si v Brně vybral peníze. Právě kamera bankomatu ho zachytila jako poslední.

Tato nová informace nahrává tomu, že významný olomoucký politik se nestal obětí neznámých zločinců, ale že zmizel úmyslně. Této verzi navíc podle úterní MFDNES věří i Petříkova manželka.

 

Petřík zmizel 9. května. Ve čtvrt na osm ráno byl v Kobližné ulici v Brně, kde kromě obchodů sídlí i banky. A právě z bankomatu jedné z nich si Petřík podle deníku vybíral peníze. Díky transakci mají policisté k dispozici fotografii z kamery bankomatu a vědí, co měl politik na sobě.

 

Že muž peníze opravdu vybral, potvrdila MFDNES jeho manželka Lenka. Dozvěděla se to od policejních vyšetřovatelů. Bohužel ovšem neví, kolik peněz si její muž vybral - každý z nich má totiž vlastní účet.

 

Policisté nechtějí komentovat, co může výběr peněz znamenat. Lenka Petříková má ale jasno. "My jsme to vyhodnotili tak, že už měl všeho dost a zmizel. Nikomu o sobě nedal vědět, to už je dlouhá doba, aby nás nechával v nejistotě. Někdo říkal, že už měl politiky plné zuby, jeho rodiče jsou nemocní, o zahradu je třeba se starat,“ vypočítává manželka pohřešovaného politika.

 

 

Podle deníku mohl mít ovšem Petřík mnohem vážnější potíže. V Olomouckém kraji totiž krátce před politikovým zmizením na několika místech zasahovali detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Údajně kvůli výstavbě protipovodňových opatření.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

pez TN.cz