Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vydírání

Maníci se chtěli přiživit na dotaci. Manažera vydírali o miliony korun

Předsedu představenstva obchodní firmy z Karlovarska měli podle policie vydírat tři muži. Požadovali po něm čtyři a půl milionu korun a vyhrožovali mu, že přijde o dotaci.

Manažer pro firmu získal dotaci ve výši 150 milionů korun. Vyděrači dostali nápad, jak z této částky získat část pro sebe.Dotace měla být určená na rekonstrukci domů.

 

Jeden ze zadržených pachatelů ve společnosti pracoval. Na předsedu představenstva měl spojení. Další z vyděračů muže kontaktoval přes mobilní telefon. Poslal mu zprávu, že má vliv na úředníky, kteří kontrolují správnost vykazování dotací. Požadoval po manažerovi čtyři a půl milionů korun.

 

"Pohrozili mu, že pokud takto neučiní, bude muset již získané dotace vracet zpět. Kriminalisté zahájili se všemi třemi muži trestní stíhání a obvinili je za spáchání zločinu vydírání," přiblížila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

 

 

Policisté státnímu zastupitelství zároveň navrhli, aby akceptovalo návrh na uvalení vazby. O tom bude zřejmě až v sobotu rozhodovat soud. Trojici obviněných mužů hrozí vězení od dvou do osmi let.

pez, František Nyklas TN.cz