Podaná stížnost

Zubař měl pacientce zničit zuby. Trest nejspíš jen tak nedostane!

Špatná zkušenost se zubařem v Teplicích
Zdroj: TN.cz
Zubař měl pacientce zničit zuby i dásně
Petr Zelený
Petr Zelený
28.6. 2020 13:23
Téma:

Už je to více než měsíc, co redakce TN.cz informovala o případu Kristíny, která si stěžovala, že jí zubař v Teplicích totálně zničil zuby a že má dodnes noční můry. Dokonce na něj podala i stížnost. Jenže na její výsledek si nejspíš počká opravdu dlouho.

Vyplývá to z odpovědi na dotaz, který redakce TN.cz před pár dny poslala České stomatologické komoře. Právě ona stížnost na údajného hororového zubaře řeší.

 

"Stížnost přišla až se zpožděním po mediálních zprávách. Zpracováváme ji. Jedná se o obdobu trestního řízení, u nás jde o disciplinární řízení," vysvětlila mluvčí komory zubařů Henrieta Pálešová.

 

Dodala, že je potřeba vyšetřit okolnosti, dotázat se přímo lékaře (v tomto případě zubaře původem z Blízkého východu) a eventuálně i vyslechnout svědky.

 

 

"Pak padne či nepadne návrh na řešení čestnou radou, což je náš soud. Obvyklá doba řešení je v měsících až jeden rok. Záleží na spolupráci všech," nastínila Pálešová.

 

Ke spornému zákroku se nedávno pro TN.cz vyjádřil i přímo zubař Jomaa Baniowda. Uvedl, že pacientka k němu přišla po dlouhodobě zanedbané péči a zároveň si postěžoval, že se obrátila na média.

 

Sama Kristína naopak tvrdí, že vůbec nevěděla, co jí dentista v puse dělá a že jí zuby zničil tak, že musela na opravnou operaci.

 

Poslechněte si, jak zákrok popsala:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz