Pirátská strana

Michálek uhájil svou pozici. Řekl, co udělá s navrhovateli odvolání

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová, Jan Pánik
Aktualizováno 5.11. 2019 20:12
Téma:

Jakub Michálek zůstává místopředsedou Pirátů. Rozhodli o tom členové strany v internetovém hlasování. Někteří kolegové mu vytýkali údajné arogantní chování vůči podřízeným. Michálek takové obvinění odmítl a své jednání odůvodnil vysokými nároky na podřízené.

Do pondělních dvaadvaceti hodin rozhodovali Piráti o osudu poslance Jakuba Michálka. Členové mohli hlasovat pro odvolání, proti anebo pro jeho odročení až do lednového celostátního sjezdu, kdy budou členové strany vybírat nové vedení.

 

Ani jedna ze tří možností nakonec nezískala nadpoloviční počet hlasů. Pro jeho odvolání hlasovalo 294 členů z 1008, proti se jich vyslovilo 371. Celkem hlasovalo 770 členů Pirátské strany. Místopředsedou tak zůstane do ledna, kdy si strana zvolí nové vedení. Michálek však už avizoval, že na tento post znovu kandidovat nechce.

 

"Za projevenou důvěru děkuju a vážím si jí. Udělám, co jsem slíbil a budu trénovat své empatické schopnosti. Nyní chci pracovat na usmíření s lidmi, kteří tento podnět založili," reagoval na výsledek vnitrostranického hlasování Michálek.

 

Michálkovo odvolání navrhla ředitelka personálního odboru Pirátů Jana Koláříková, podle jejího vyjádření se místopředseda strany chová arogantně k podřízeným a údajně je psychicky šikanuje. Její rozhodnutí podpořil i místopředseda Mikuláš Peksa, který na internetovém fóru uvedl, že pokud by Michálek ve funkci zůstal, on rezignuje. Svá slova v úterý dopoledne potvrdil a s okamžitou platností odstoupil z funkce.

 


Podporu Michálkovi naopak vyjádřili poslanci Jan Lipavský či primátor Prahy Zdeněk Hřib. Michálek už jednou v minulosti čelil návrhu na odvolání z místopředsednické funkce, většina členů ale tehdy podnět odmítla. Nynější návrh se týkal pouze jeho pozice v čele Pirátů, jeho působení jako šéfa poslaneckého klubu nikdo nezpochybnil.

 

Podívejte se na rozhovor s předsedou strany Ivanem Bartošem:

pez TV Nova