Nastartujme Česko

Zvířecím útulkům chybí peníze. Pomozte jim s projektem Plné bříško

Krmení psa a kočky
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
16.8. 2020 5:41
Téma:

Nejen na podnikatele dolehla krize. S nedostatkem peněz se dlouhodobě potýkají také útulky a azyly pro zvířata. Pomoci jim získat peníze na krmení a péči o chlupaté klienty chce iniciativa Plné bříško.

Do projektu se může přihlásit jakýkoli útulek, spolek či azyl v Česku. Na webu Plné bříško je pak zveřejněný jejich seznam pro ty, kteří chtějí pomoci. Iniciativa zveřejňuje také fotky konkrétních zvířat, o které útulky pečují.

 

Pomoci odloženým či nemocným zvířatům k plnému bříšku můžete několika druhy dárkových poukazů. Můžete je zakoupit za 100, 300 nebo 500 korun a vybrat konkrétní zvířecí azyl, kam peníze poputují, nebo nechat výběr na správcích webu.

 

 

Můžete také přímo na stránkách nakoupit konkrétní krmivo pro vámi vybraný azyl, podpořit danou instituci přímo, nebo přispět na transparentní účet. Projekt odstartoval 1. srpna a už rozdal téměř 75 kg krmiva pro kočky, 226 kg krmiva pro psy a více než 41 tisíc korun pro zvířecí útulky a spolky.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz