Povinná výbava

Zvláštní předpisy v Evropě: V autě musíte mít hasičák i dřevěné klíny

Povinná výbava v Evropě
Zdroj: Thinkstockphotos
V některých zemích Evropy vyžadují úřady opravdu zvláštní výbavu
Téma:

Chystáte se na dovolenou po Evropě autem? Pak byste si měli kromě povinné výbavy, která platí v Česku, pořídit i pár věcí navíc. A někdy jsou takové požadavky opravdu zvláštní. Podívejte se na ně v přehledu.

Reflexní vesty, rukavice, trojúhelník. I takové detaily mohou českým řidičům zkomplikovat dovolenou v zahraničí. Při cestě do jiné evropské země se vždy ujistěte, že máte v autě všechno, co tam mít máte.

 

Povinná výbava se totiž v některých státech oproti Česku výrazně liší. Podívejte se, co všechno musíte podle ÚAMK ve vybraných zemích Evropy vozit s sebou.


Hasicí přístroj

Mnoho řidičů překvapí, že v některých evropských zemích musí vozit hasicí přístroj. Platí to pro osobní auta, motorkáři ani cyklisté je samozřejmě vozit nemusí. Hasicí přístroj si opatřete, pokud jedete do Bulharska, Rumunska, Polska nebo Řecka.

 

 

Reflexní vesty

Ani v Česku není někdy řidičům jasné, zda musí mít v autě reflexní vestu pro každého, nebo jen pro sebe. Všichni, kdo by kvůli nějaké mimořádné situaci vystupovali z auta, musí vestu obléct ve Francii, Itálii nebo Polsku, ale také na Slovensku a ve Slovinsku. V Rakousku a Chorvatsku stačí mít vestu jen pro řidiče.


Jak je to s výstražnými trojúhelníky nebo emisními plaketami? Dozvíte se na další stránce:


1
2 3
epa TN.cz