vánoční rituály

Zvláštní tradice královské rodiny. Poprvé ji absolvuje i Meghan

Královská rodina
Zdroj: ČTK, Getty Images
Vánoční večeře se letos zúčastní poprvé i Meghan Markle
Téma:

Vánoční večeře britské královské rodiny se letos poprvé zúčastní Meghan Markle, která se letos vdala za prince Harryho. K večeři byla pozvaná také její maminka Doria Raglandová. Obě budou muset absolvovat velmi neobvyklou tradici. Před a po večeři proběhne jejich vážení, aby se vědělo, zda se dobře najedly.

Odborník na britskou královskou rodinu zveřejnil informaci o zvláštní tradici, které se každý rok účastní všichni členové. Letos si tuto tradici užije i Meghan Markle se svou maminkou Doriou Raglandovou, která byla pozvána na Štědrý den královnou Alžbětou II.

 

Tradice spočívá ve zvážení všech členů před a po večeři. Díky tomu královna ví, zda se hosté dobře najedli, uvedl deník The Sun. Tato tradice začala už za krále Edwarda VII., který vládl od roku 1901 do roku 1910.

 

 

Mezi další vánoční tradice patří fotbalový zápas, během kterého princ William i princ Harry hrají se zaměstnanci sídla Sandringham, kde rodina tráví Vánoce. Hru mohou sledovat i obyvatelé vesnice.

 

Dále si také rodina rozbaluje dárky už 24. prosince místo 25. prosince. Tato tradice byla založena princem Albertem. Rituálem je i odpolední čaj, který se koná vždy před večeří, nebo návštěva kostela, kde se rodina setkává i s veřejností.

 

Obvyklé je i sledování proslovu Alžběty II., který je vysílán vždy kolem třetí hodiny odpoledne. Zatímco členové rodiny sledují proslov společně, královna se na něj dívá raději sama v odděleném pokoji.

 

Připomeňte si reportáž o porušení tradice královské rodiny:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz