havířov

Zvracel krev, ale bez dokladů ho prý nemocnice odmítla přijmout

Sanitka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Na silvestrovský zážitek jen tak nezapomene paní Anna z Moravskoslezského kraje. Jejímu příteli praskl vřed v žaludku a zvracel velké množství krve. Snažili se najít pomoc v nemocnici, ta je však nepřijala, protože zapomněli doma doklady.

Poté, co příteli paní Anny praskl žaludeční vřed a začal zvracet velké množství krve, pokusila se dvojice vyhledat pomoc v Nemocnici s poliklinikou Havířov. Bohužel ve spěchu nechali doma mužovy doklady.


Drobné opomenutí se stalo velkým problémem. Podle výpovědi paní Anny je sestry z havířovské nemocnice odmítly bez dokladů přijmout a poslaly je do nemocnice v Ostravě, což je vzdálenost přes dvacet kilometrů. Paní Anně nezbylo než se vydat znovu na cestu.

 

Podívejte se na příspěvek paní Anny na sociální síti: 


Při jízdě se však příteli paní Anny udělalo ještě více nevolno. Celé oblečení měl pokryté krví. Zoufalá dvojice musela zastavit a zavolat záchranku. "Po příjezdu záchranky byl pan doktor v šoku, že ho v takovém stavu neošetřila Havířovská nemocnice," sdělila rozlícená žena na sociálních sítích. Vše sepsala a předala na policii.

 


Vedení nemocnice obdrželo písemnou stížnost v pondělí ráno, kterou údajně ihned začalo řešit. Portálu TN.cz to potvrdil náměstek pro léčebnou péči Martin Sedláček.

 

"Situaci bereme naprosto vážně a bude vyšetřena v co nejkratší době," uvedl Sedláček. Dodal, že z události budou vyvozeny důsledky, aby se nic takového znovu neopakovalo.

 

 

Podle informací Havířovského Deníku nebyla poslední den v roce zajištěna pohotovost. "Ano, v nemocnici toho dne nebyla zajištěna pohotovostní služba. Zastupoval ji centrální příjem. Paní doktorka byla natolik pracovně vytížená, že mohlo dojít k situaci, kdy přišel pacient, který se nezdál akutní, proto byl odeslán na jinou pohotovost," potvrdil Deníku náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO).

 

Nemocnice přerušila provoz pohotovosti pro dospělé také v neděli 6. ledna. Jako důvod vedení nemocnice uvádí, že ji nezajistili praktičtí lékaři.

 

"Rozhodně nechci kritizovat kolegy praktické lékaře, spíše upozorňuji na systémovou chybu," dodává náměstek ředitele havířovské nemocnice.

pan, rod TN.cz