Nezvěstný školák

Zvrat? Pátrači objevili věci patřící zmizelému Tomášovi (15)! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 17:52
19.4. 2021 17:45
Téma:

Už několikátý den pokračuje v okrajových částech Brna pátrání po patnáctiletém Tomášovi, který zmizel v polovině minulého týdne. V pondělí vyrazili do akce potápěči i speciálně cvičený pes. A podařilo se objevit i několik věcí, které podle všeho patří právě pohřešovanému chlapci. Policisté také zveřejnili aktuální video z pátrání.

"V pondělí v pátrání v oblasti Jundrova (část Brna) pokračovaly dvě desítky policistů. Opětovně v terénu prověřovali místa možného pohybu chlapce. Na hladině Svratky znovu pracovali potápěči. Do akce byl zapojen i speciálně cvičený pes. Kriminalisté nadále získávají a následně ověřují získané informace, mimo jiné i od občanů. Za ně děkujeme," uvedl odpoledne policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zároveň ale doplnil, že akce je zatím stále neúspěšná.

 

Portál Blesk.cz bez bližších podrobností napsal, že poblíž místa, kde byl Tomáš minulý týden s kamarády, se postupně našlo několik jeho věcí - batoh, mobil, bunda a jedna bota. Tuto informaci ovšem Malášek odmítl na dotaz TN.cz jakkoli komentovat.

 

 

Tomášovo zmizení vyvolalo velkou odezvu na sociálních sítích, kromě "profesionálů" tak chlapce hledají i dobrovolníci. "Dostáváme řadu poznatků od lidí, kteří chtějí s pátráním pomoci. Informace vyhodnocujeme a využíváme je pro další nasměrování pátrání," zmínil Malášek.

 

Na policii se vyděšení rodiče patnáctiletého Tomáše obrátili minulou středu pozdě večer, když se jejich syn nevrátil domů. Od té doby nejen oni po teenagerovi pátrají. Zatím bohužel bez výsledku. Hoch se měl v osudný den venku pohybovat v doprovodu kamarádů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz