Zmizelá žena

Novinky v případu Jany Paurové: Policie kope za vesnicí těžkou technikou

Lucie Staničková
Lucie Staničková
20.10. 2020 9:49
Téma:

Speciální policejní tým Tempus pokračuje v pátrání po zmizelé Janě Paurové a už druhý den prohledává okolí Slavětína v Ústeckém kraji. Místo, kde vyšetřovatelům pomáhají s prohledáváním a vykopáváním také hasiči s bagry, je nyní přísně střežené.

Tým Tempus, který se věnuje objasňováním starých a nevyřešených případů, se pátráním po zmizelé ženě zabývá několik měsíců. V srpnu vyšetřovatelé několik dní prohledávali dům ve Slavětíně, kde pohřešovaná bydlela se svým manželem.


Před sedmi lety však záhadně zmizela. V pondělí 19. října se speciální tým znovu vrátil do Slavětína. Na pomoc si vyšetřovatelé přivezli také bagr. Policisté se však k celé události odmítli vyjadřovat.

 


"Aktuálně se k situaci a práci vyšetřovacího týmu Tempus nebudeme vůbec vyjadřovat,“ řekl mluvčí policejního prezidia David Schön.


Starosta města Slavětín redakci TN.cz potvrdil, že vyšetřovatelé okolí Slavětína od pondělního odpoledne znovu prohledávají. "Pátrání probíhá v katastru obce Peruc. Nikdo z policistů mě však nekontaktoval. Vyšetřovatelé nekontaktovali ani pana Paura. Ten normálně chodí do práce,“ řekl starosta Slavětína Jaroslav Jandl.

 

Jana Paurová zmizela před sedmi lety. Údajně měla odejít z domu ve Slavětíně, kde bydlela se svou rodinou, začátkem února roku 2013. Od té doby ji nikdo neviděl. Policisté po zmizelé opakovaně bezúspěšně pátrali. Po několika letech se případem začal zabývat policejní tým Tempus.

 

Jak to v úterý večer na místě vypadalo, se podívejte v reportáži:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz