Vše bylo jinak

Zvrat v případu smrti dvou dětí v autě. Obviněného otce nyní pustili!

Místo činu - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 18. 6. 2020
Téma:

Policisté z americké Oklahomy propustili na svobodu jednatřicetiletého muže, kterého obvinili z vraždy druhého stupně. Zadrželi ho poté, co v rozžhaveném autě zemřely jeho dvě děti, zatímco on doma spal.

"Video z kamerového systému sousedního domu, které vyšetřovatelům poskytli sousedi, přineslo nové důkazy,“ píše deník Daily Mail. Záběry totiž naznačují, že se celá událost stala jinak, než se původně předpokládalo.


Podle vyšetřovatelů je na videu jasně vidět, že čtyřletá dívka a tříletý chlapec vlezli do auta sami. Původně však policisté tvrdili, že video ze sousedního domu dokazuje, že poté, co se Dustin Lee Dennis vrátil s dětmi z nákupu, je v autě nechal zamčené. Uvnitř byly přibližně pět hodin bez dozoru.

 


Policisté Dennise zadrželi v sobotu a obvinili z dvojnásobné vraždy druhého stupně. Podle informací Daily Mailu bylo soudní líčení naplánované na tento pátek, díky novým důkazům však soud vydal nařízení o propuštění.


"Záběry potvrdily, že se dětem podařilo vlézt do pickupu, ze kterého se však už bohužel nedostaly ven,“ uvedla kancelář okresního prokurátora v Tulse.


V sobotu Dennis policistům řekl, že kolem poledne jel s dětmi do obchodu. Když se pak vrátili, usnul na několik hodin. Po probuzení nevěděl, kde děti jsou. Jejich bezvládná těla nalezl na podlaze svého auta. Dívku a chlapce přenesl do domu a zavolal lékaře. Ti  už pouze konstatovali smrt.

TN.cz