Málo důkazů

Zvrat v případu ubodání manželů! Za vraždu jejich příbuzná pykat nebude

Téma:

V případu vraždy manželů z Okoče na Slovensku, která se stala v březnu roku 2017, nastal zvrat. Z vraždy státní zástupce obžaloval 40letou příbuznou. Soudce ale shledal, že pro odsouzení za vraždu neexistuje dostatek důkazů, odsoudil ji však za jiný trestný čin.

Frederiku a Vojtecha podle obžaloby chladnokrevně zavraždila jejich příbuzná Alžběta. Manželů v kaluži krve si před třemi lety všimla přes okno pošťačka, která jim nesla důchod. Na těle měli 60 bodných ran.

 

Obžalovaná nejprve kriminalistům tvrdila, že v domě zavražděných důchodců nebyla, ale po roce výpověď změnila. Poté, co je uviděla mrtvé, odešla prý vyděšeně z domu a nebyla o tom schopná nikomu říci. Na jejích botách se našla krev zavražděných.

 

 


Soudce ji poslal do vazby a prokurátor pro ni žádal 25letý trest odnětí svobody. Soud Alžbětě vinu ze spáchání vraždy nakonec nedokázal. Chyběly totiž přímé důkazy a vražedná zbraň, která se stále nenašla.

 

Nyní ji soudce uznal za vinnou ze zločinu porušení domovní svobody. Odsoudil ji za to, že byla v domě a rok o tom mlčela. Dostala čtyři roky za mřížemi. Prokurátor i obžalovaná si nechali čas na případné odvolání. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

 

 

 
Alžběta se měla v době vraždy manželů potýkat s finančními problémy a hrozila jí exekuce. Od příbuzných si chtěla údajně půjčit 11 tisíc eur (necelých 300 tisíc korun), věděla totiž, že zdědili větší obnos peněz.

 

Netušila ale, že peníze v domě nejsou. Manželé si je totiž ihned uložili na účet. Z domu nakonec zmizelo 700 eur (asi 18 tisíc korun), které si pár v hotovosti vybral.

sik TN.cz