nezabilo ji očkování

Zvrat v úmrtí Elišky (1): Zemřela násilnou smrtí, matku hlídá policie

Téma:

Úmrtí malé Elišky na Hodonínsku nezpůsobilo očkování, jak tvrdili její rodiče. Policie dnes naznačila, že dítě bylo násilně zabito a zabývá se touto verzí události. Další informace ale kriminalisté neuvolnili.

Včera jsme na TN.cz informovali o záhadném úmrtí šestnáctiměsíční holčičky ve Vacenovicích na Hodonínsku. Její matka na sociálních sítích naznačovala, že úmrtí by mohlo souviset s očkováním, které dívenka několik hodin předtím podstoupila.

 

Policie včera informaci o úmrtí dítěte potvrdila, ale bez bližších podrobností. Dnes ovšem policisté vyvrátili verzi o úmrtí po očkování s tím, že holčička zemřela patrně násilnou smrtí.

 

"V úterý 1. listopadu jsme přijali oznámení o úmrtí dítěte na Hodonínsku. Na základě zjištěných informací v souvislosti s vyšetřováním jsme zjistili, že úmrtí dítěte nesouvisí s jeho očkováním. Kriminalisté krajského ředitelství prověřují zejména verzi nasvědčující násilnému úmrtí dítěte. Vzhledem ke stádiu vyšetřování nelze v současné době poskytnout žádné konkrétní a podrobnější informace k tomuto případu," uvedla mluvčí policie Štěpánka Komárová.

 

Matka Elišky se zhroutila a v současné době je na psychiatrii. Ještě předtím byla hospitalizována v nemocnici v Kyjově, kde ji podle svědků hlídali policisté.

 

GALERIE: Smrt dítěte

1
/
4
Zdroj: facebook.com
Holčička zemřela v nemocnici - 1

 

Snažila se matka navést na falešnou stopu?

 

Matka dítěte na Facebooku zmínila, že dívenka byla několik hodin před smrtí na očkování vakcínou Priorix proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a naznačila možnou souvislost.

 

 

"Byla na očkování vakcínou priorix. Dopoledne byla unavená, tak usnula, spala dvě a půl hodiny zhruba. Pak se vzbudila a já jí změřila teplotu a dala oběd. Chtěla mlíčko, tak jsem jí ho dala a usnula. Otočila se na bříško a nosánkem do duchny, tak jsem jí nechala spát... Pak jsem tam došla a ona nedýchala. Šla jsem pro pomoc a ona už nedýchala. Prý jsem ji našla mrtvou," napsala na FB matka Elišky.

 

Rodičům lidé od první chvíle vyjadřovali účast a obec pro ně dokonce vyhlásila peněžní sbírku. "Tu verzi s očkováním nikdo nepotvrdil, ale je tu taková fáma. Neví se, proč umřela, to se vyšetřuje. V obci je pro její rodiče vyhlášená sbírka," řekl včera TN.cz místostarosta obce František Novák.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Matka sdílela na sociální síti snímek svého syna. Za pár týdnů zemřel kvůli něčemu, co bylo na té fotce!

NENÍ V LŮNĚ SAMO! Dojemný ultrazvuk ukazuje umírající dvojče, jak drží za ruku svou sestru

Související témata:
tn.cz / gar