Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Zvyšují se úroky hypoték i půjček, na běžném účtu v bance je ale úrok nula.

Co mám dělat, abych neprodělával?

Filip Novák, Praha

V poslední době se dal bankovní trh do pohybu. Zvyšují se hlavně sazby úvěrů. Některé banky reagovaly také zvýšením sazeb vkladů. Využijte toho a uložte peníze na spořicí účty, kde vám něco vynášejí.


Podle studie dokáže až 80 % lidí tvořit úspory. Musí však dodržovat pár jednoduchých tipů. Například jakmile přijde výplata, přesuňte hned trvalým příkazem peníze na spořicí účet. Zde jsou okamžitě k dispozici a výhodněji úročené, než na běžném účtu, kde se úrok většinou blíží nule. Odborníci se shodují, že rezerva uložená na spořicím účtu by se měla rovnat šesti až devíti měsíčním příjmům. Tyto peníze máte po ruce na nečekané výdaje (např. opravu auta, kotle, nákup spotřebiče) Finance, které tuto částku přesahují, investujte.

Naši klienti mají k dispozici fondy různého zaměření. Mohou využít i pravidelné investice již od 500 Kč měsíčně. A nemusíte se bát, že investicím nerozumíte, zkušení bankéři vám se vším poradí. Rezervou na horší časy je i pojištění. To doporučujeme sjednat, pokud splácíte úvěr nebo hypotéku. U hypotéky je povinné pojištění nemovitosti, zvažte ale i pojištění domácnosti a pojištění neschopnosti splácet, které vám může pomoci při ztrátě zaměstnání, dlouhodobé nemoci nebo zajistí rodinu v případě smrti. Dobrá banka je dnes komplexním průvodcem klienta světem financí a její odborníci vám pomohou jak s nedostatkem financí, tak s jejich výhodným zhodnocením i pojištěním.

Radka Černá, Sberbank CZ 

Komerční článek