Premiérový ročník EKL ovládl AS Řím, přemožitele Slavie porazil jedinou trefou

Premiérový ročník Evropské konferenční ligy zná svého vítěze. Ve finále, které se uskutečnilo v albánské Tiraně, vybojovali triumf fotbalisté italského AS Řím, kteří porazili nizozemský Feyenoord Rotterdam. O vítězství rozhodla jediná branka, kterou vsítil ve 32. minutě Nicolo Zaniolo. Italský celek tak vyhrál poprvé v historii nějakou z trofejí v evropských pohárech.

MS v hokeji 2022

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.