LOH Tokio 2021

První medaile pro Slovensko! Ke zlatu střelkyně přidala i světový rekord

Zuzana Rehák Štefečeková
Zdroj: Profimedia

Slovenská střelkyně Zuzana Rehák Štefečeková se dostala do finále trapu ve velkém stylu. V celé kvalifikaci neminula ani jeden terč, čímž stanovila nový světový rekord. V samotném finále pak neměla konkurenci, když trefila 43 terčů z 50 a získala zlato!

Rehák Štefečeková v první kvalifikační den trefila všech 75 terčů a bezchybně vstoupila i do toho druhého. Po čtvrté sérii věděla, že je blízko nejen postupu do finále ale i světovému rekordu.

Nejlepší kvalifikační výkon byl dosud na hodnotě 123, takže aby rekord překonala, mohla si dovolit i jednu chybu. Mistryně světa z let 2010 a 2018, ale nepřipustila ani jedno zaváhání a učinila svůj rekord nepřekonatelným.

Související obsah

Svou skvělou formu potvrdila i ve finále. Tam sice sedmkrát chybovala, ale i tak to na zlatou medaili stačilo. Získala tak první medaili pro Slovensko na těchto olympijských hrách.

Zuzana Rehák Štefečeková má stříbrné medaile z trapu z olympiád v Pekingu 2008 i Londýna 2012. 

Související obsah

Druhou nejlepší ženou kvalifikace byla Alessandra Perilliová ze San Marina, ta minula celkem tři terče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.